Mirzayev Laziz Tulkinovich
Axborot-tahlil va murojaatlar bilan ishlash boʻlimi boshligʻi
(ichki raqam: 108)
2.
3.
4.
Izoh*:
Olib chiqilishi soʻralgan arxiv hujjatlari “Oʻzarxiv” agentligi vakolatli shaxslari tomonidan ularning qimmatliligini aniqlash ekspertizasidan oʻtkaziladi. Arxiv hujjatlarining qimmatligini aniqlash ekspertizasini oʻtkazish uchun “Oʻzarxiv” agentligining yuqori malakali mutaxassislaridan iborat ekspert guruhi tuziladi (ariza kelib tushgandan soʻng).
Ekspert guruhi “Oʻzarxiv” agentligi direktorining buyrugʻi bilan kamida uch kishidan iborat tarkibda tuziladi. Arxiv hujjatlarining qimmatliligini aniqlash ekspertizasini oʻtkazish boʻyicha ekspert guruhi ishiga manfaatdor vazirliklar va idoralarning mutaxassislari jalb etilishi mumkin.
Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi “Oʻzarxiv” agentligi (hududiy boshqarmalar vakolatli emas) Davlat mulki boʻlgan arxiv hujjatlari yoki ularning koʻchirma nusxalarini, shuningdek, Milliy arxiv fondining nodavlat qismiga kiritilgan arxiv hujjatlari yoki ularning koʻchirma nusxalarini Oʻzbekiston Respublikasidan tashqariga vaqtincha olib chiqish uchun ruxsatnoma berish uchun vakolatli organ hisoblanadi.